This year, we plan to realize one small part of the architectural project, in a defined zone of the site. The rest, for the moment, will remain “unbuilt”. That is where the farm wants to re-organize itself, as a medium term project, in order to have an integrated and intelligent design, to host people, organizing entertaining events, workshops and trainings, sell its products and also to create a demonstration of how people can create great things with minimum investment.
We will realize this work with people willing to work with us as volunteers. We believe in the power of exchange of knowledge and positive feelings.
The work has several different aspects such as open-air constructions with recycled materials, DIY facilities, greening facades, working on the soil, taking care of animals…and lots more !

Bu sene, mimari projemizin bir kısmını,arazimizin sınırlı bir bölümünde gerçekleştiriyor olacağız. Bir yandan da, çiftliğin geri kalan kısmını, yaşam felsefemize uygun olarak, permakültür ilkeleri çerçevesinde yeniden organize ediyoruz. Az enerji, güzel fikirler ve akıllıca yöntemlerle ne kadar çok şey üretilebileceğini hem deneyimlemek hem de göstermek niyetindeyiz. Doğanın sistemine saygılı, hatta katkılı bu proje süreci boyunca ve sonunda workshop, eğitim ve organizasyonlar düzenleyeceğiz, ürünlerimizi paylaşacağız, bizimle bu yaşamı deneyimlemek isteyenleri ağırlayacağız…
Bu deneysel permakültür projesi bir çok alanda bir arada ilerleyecek: geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarım, doğal mimari teknikleri, hayvan bakımı, “kendin yap” obje ve mekanları, kompostlar, yeşil duvarlar…ve daha neler neler.
Bu görüş ve amaçların ışığında, uluslar arası bir ekiple, gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmaya, eğlenmeye ve üretmeye başlıyoruz! Gülen yüzün ve bilgi alış-verişinin gücüne inancımız sonsuz. Bu inancı paylaşan her meraklıya kapımız açık !

Advertisements